Czy naprawdę trzeba tyle trenować? Jak wyglądał mój obóz? Relacja, spojrzenie zza kulis i kilka szczegółów

25 kwietnia 2023 Dieta i trening

Po dwóch latach tęsknoty, tęsknoty i dziwnych, niepewnych czasów to był powrót! Mój Everyday Fit Camp powered with PUMA powraca po dwuletniej przerwie. Jak to wyglądało? Jaka była średnia ćwiczeń dziewczyn? I czy każdy może wziąć udział w obozie! Możecie się o tym przekonać sami!

Przygotowania do obozu były w tym roku pełne emocji. Dziwnie było wrócić do projektu po dwóch latach od całkowitej przerwy. Zwłaszcza jeśli przerwa była spowodowana globalną pandemią, a nie własnym wyborem. Oprócz ekscytacji czułem też lekki stres.

Moje obawy były wyraźnie przesadzone. Po pierwsze, na koniec obozu mieliśmy 75 wspaniałych dziewczyn (co jest rekordem obozowym - nigdy wcześniej nie robiłam obozu z taką ilością osób). Całość wypadła pięknie. Zanim przeczytacie relację, zapraszam najpierw do obejrzenia filmiku. Maciek potrafi uchwycić atmosferę i emocje obozu, więc ten filmik będzie dla Was dobrym wprowadzeniem.

JAK WYGLĄDA CODZIENNY OBÓZ FIT? CZYLI PODSTAWY

Nie wiem jak myślicie, ale pomysł na obóz wymyśliłam w zupełnie zabawny sposób. Często mówiłam Patrykowi i Monice, którzy ze mną pracują, że bardzo brakuje mi obozów lekkoatletycznych i że pojechałabym na taki... więc postanowiłyśmy zrobić własny!

Everyday Fit Camp powered PUMA to, innymi słowy, trochę taki dream-camp. Ale jest mój. Dzięki temu podoba się również kobietom. Po prostu tworzymy obóz, w którym sama chętnie bym uczestniczyła!

To oznaczało, że obóz musiał być w fajnym, sportowym miejscu. I tak było! Na miejsce naszego obozu został wybrany hotel BoniFaCio Spa & Sport Resort, Sochocin. Jest on otoczony pięknymi lasami, posiada dwa baseny (jeden kryty), boiska sportowe oraz pokoje, które można przekształcić w sale do ćwiczeń.

Fot. J.Janecki

Obozowicze spali w pokojach dwuosobowych, które miały balkon.

Zajęcia obozowe to nie jedyne możliwości dla dziewczyn. Mogą one również korzystać z dużego spa w hotelu lub spędzać czas na basenie, spacerując po mega zielonym lesie lub jeżdżąc na koniach.

Hotel znajduje się w miejscowości Sochocin. Dla osób niezmotoryzowanych istniała możliwość skorzystania z busa z Warszawy, który przetransportuje je na miejsce, a następnie odwiezie z powrotem do stolicy.

Kolejnym ważnym aspektem obozu było wyżywienie. Były trzy pory posiłków: śniadanie, obiad i kolacja. Obozowicze mieli do wyboru wiele zdrowych opcji: tradycyjnych, wegańskich, wegetariańskich lub uwzględniających inne wykluczenia. Do każdego posiłku zawsze można było przemycić coś słodkiego, np. borówkę na śniadanie czy kawałek galaretki na obiad lub kolację. Jedno jest pewne: wszyscy byli zadowoleni. Jest to ważne, ponieważ ćwiczenia są tak intensywne, że jedzenie jest niezbędnym paliwem.

Pakiet powitalny zawierał worek do wykrawania, koszulkę i obozowy T od PUMA. Dzięki temu poczuliśmy się, jakbyśmy wszyscy byli częścią tej samej drużyny. ?

Fot. J.Janecki

W pakiecie znalazły się również butelki filtrujące wodę Brita. Ta butelka Brita to model Active. Jest idealna do treningu, ale przede wszystkim rozwiązuje nasz problem generowania plastiku! Każda z dziewczyn mogła wykorzystać butelkę filtrującą do przygotowania własnej wody. Jest to świetna alternatywa dla kupowania wody w plastikowych butelkach i zmuszania obozowiczów do jej picia. Jest to również bardziej przyjazne dla środowiska niż kupowanie wody w plastikowych butelkach. W paczce znalazły się również batony ze zdrowymi składnikami od KruKam oraz ich słynna pasta orzechowa, aby dziewczynom nigdy nie zabrakło energii. Cała paczka była zaklejona resztkami Moonhola palo santo - to był teaser dla dziewczyn, bo w planie obozu była joga... ale to już inna historia.

fot. J.Janecki fot. J.Janecki fot. J.Janecki fot. J.Janecki fot. J.Janecki fot. J.Janecki fot. J.Janecki fot. J.Janecki fot. J.Janecki fot. J.JaneckiI

Także

Poszukiwany

Każda dziewczyna powinna mieć możliwość uczestniczenia w obozie niezależnie od poziomu zaawansowania. Postanowiliśmy stworzyć grupy w oparciu o poziom zaawansowania i dostosować treningi do konkretnych poziomów. Obóz miał być wymagający, ale również bezpieczny dla zdrowia dziewczyn. Przy dużym obciążeniu treningowym, może być cienka granica między tymi dwoma rzeczami.

Spędziłam wiele czasu próbując dowiedzieć się, jak określić poziom sprawności dziewcząt. W końcu zdecydowałem, że najlepszym sposobem na to jest trening testowy. Stworzyłam więc jednostkę, która miała pomóc im określić poziom zaawansowania. Na podstawie treningu i dodatkowego kwestionariusza podzieliłam je na cztery grupy: grupę początkującą, dwie średnio zaawansowane i grupę zaawansowaną.

TRENING NA OBOZIE - PIERWSZY Z NASZYCH WYBORÓW, RÓŻNORODNOŚĆ!

Chciałam, aby wszystkie ćwiczenia opierały się na moim ulubionym haśle: The fittest version of me. Różnorodność była tym, co ceniłam najbardziej. Na obozie nie było jednego identycznego treningu! Każdy dzień był inny, a dziewczyny otrzymywały inne zajęcia. Cały harmonogram obozu był tak skonstruowany, że dni intensywne przeplatały się z dniami o mniejszej intensywności lub o innym charakterze, aby uniknąć kontuzji.

Każdy Fit Camp zaczynał się od rozruchu. Mogło to być bieganie, chodzenie lub marsz w zależności od poziomu zaawansowania. Rozruch trwał około 30 minut i miał być dobrym sposobem na poranne rozruszanie się, dotlenienie i przygotowanie do kolejnych treningów.

Photo by J.Janecki

Pierwszy trening rozpoczynał się po śniadaniu, a drugi po obiedzie. Obóz oferował dziewczynom różnorodne treningi.

Można zacząć od treningu obwodowego z ciężarami, następnie przejść do treningu ogólnorozwojowego na świeżym powietrzu, treningu bootcampowego, a na koniec treningu interwałowego z pomiarem tętna.

fot: J.Janeckifot. J.Janeckifot. J.Janeckifot. J.Janeckifot. J.Janeckifot. J.Janeckifot. J.Janeckifot. J.Janeckifot. J.Janeckifot. J.Janeckifot. J.Janeckifot. J.Janeckifot. J.Janeckifot. J.Janeckifot. J.JaneckiFot. J.JaneckiFot. J.JaneckiFot. J.JaneckiFot. J.JaneckiFot. J.JaneckiFot. J.JaneckiFot. J.JaneckiFot. Z

Pawłem Kordkiem - Dziewczyny świetnie się bawiły na Aquafitness, a na treningu Pilates mogły poczuć swoje mięśnie.

. fot: J.Janeckifot: J.Janeckifot: J.Janeckifot: J.JaneckiFot: J.JaneckiI

Również

Zaproszony

Dominika, znana też w sieci jako whitepointeshoes, poprowadziła dla dziewczyn bolesne, ale bardzo przydatne zajęcia z rolowania. Nie można było się zdecydować czy śmiać się czy płakać. ??? ?

fot: J.Janecki fot: J.Janecki fot: J.Janecki fot: J.JaneckiAs

Jakby tego było mało, zaskoczyłam dziewczyny zapraszając je na obóz "mojej" Magdy ze studia Seventh Pots (którą wiele z Was mogło widzieć w naszych treningach jogi - dostępne TUTAJ), gdzie robiły jogę na świeżym powietrzu.

Zdjęcie autorstwa J. Janeckiego Fot. J. Janecki

Piękne maty na wszystkie treningi zapewniła firma Moonhola.

Fot. J. Janecki

Codziennie Fit Camp 2023

Zapisz się na listę obozową i uzyskaj wszystkie informacje oraz szczegóły dotyczące rejestracji!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o Everyday Fit Camp 2023 drogą elektroniczną na mój adres. Rozumiem, że w każdej chwili mogę wycofać swoją zgodę.

Zapisuję się Ładowanie ...

Potwierdź swoją subskrypcję

Na Twoją skrzynkę pocztową wysłaliśmy wiadomość z prośbą o potwierdzenie adresu. Aby potwierdzić swój adres, kliknij przycisk w wiadomości i zapisz się!

/center>.

CODZIENNY OBÓZ FIT - ATRAKCJE

Dziewczyny oprócz treningu miały zapewnione dodatkowe zajęcia. Obóz otworzyły Mila i Marta, dziewczyny z bLife. Miało to na celu zachęcenie do pozytywnego nastawienia i przypomnienie o najważniejszych "fit podstawach".
W ramach regeneracji powysiłkowej dziewczyny miały wieczorną saunę.

Spływ kajakowy był atrakcją niespodzianką, która wzbudziła wiele emocji. Dziewczyny mogły przeprawić się przez wodę w parach i spróbować zupełnie nowej aktywności.

fot: J.Janeckifot.

Także

Przygotowano

Dostały coś ekstra - na obóz został zaproszony Ryszard Szul, znany trener i fizjolog. Przeprowadził on dla dziewczyn wykład na temat tętna w treningu fitness. Co to są strefy tętna? Jak odczytywać dane z zegarków? Na co należy zwracać uwagę? Pan Ryszard podzielił się swoją wiedzą w przystępny sposób, który uprzyjemni dziewczynom domowe treningi.

fot. J.JaneckiPhoto by J.JaneckiI

Także

Decided

Skoro już wiedzieliśmy, jakie jest nasze tętno, postanowiłem następnego dnia zrobić dla nich specjalny trening. Firma Polar zapewniła możliwość przetestowania ich systemu Polar Club, który umożliwia trening z pomiarem tętna.

Fot. J. Janecki

Na treningu każda z dziewczyn otrzymała opaskę Verity Sense. Jest ona noszona na ramieniu i mierzy tętno podczas ćwiczeń.

Fot. J.Janecki

Wartości były wyświetlane na tablicy tuż przed dziewczynami, tak że zarówno ja (trener) jak i dziewczyny mogły zobaczyć jak zmienia się ich tętno podczas treningu. Łatwo było sprawdzić, czy pracujemy w odpowiednich obszarach, ponieważ miałem przygotowany trening interwałowy. Byłyśmy pewne, że dajemy z siebie wszystko. ?

Fot. J. Janecki

:

J.Janeckifot. J.JaneckiTo jest

Nie wszystko. Na obozie staram się przekazywać swoje wartości, więc nie dziwi mnie, że dziewczynom obiecano profilaktyczne badania krwi z UPacjenta.pl

Fot. J.Janecki

Zespół UPacjenta.pl przez dwa dni zbierał materiał od obozowiczek i przygotował podstawowe badania krwi. Dziewczyny dzielnie zgłaszały się rano na miejsce i robiły coś dobrego dla swojego zdrowia. Każda obozowiczka otrzymała podstawowy pakiet, a w razie potrzeby mogła dokupić dodatkowe badania.

fot. J.Janeckifoto By J.Janecki

Camp, zorganizowaliśmy również wieczór kinowy dla dziewczyn. Zapewniliśmy popcorn, film na projektorze i krzesła. Dziewczyny miały też w czwartek imprezę z DJ-em. Mogły nadrobić zaległości tańcząc, jeśli nie miały dość aktywności. ?

DO ZOBACZENIA?

Fot. J.Janecki

Wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć i tak właśnie było. To było wspaniałe doświadczenie. Zżyłam się z dziewczynami i po raz kolejny utwierdziło mnie to w przekonaniu, że jesteśmy świetnym, ciepłym zespołem. Każdy z nas został bardzo dobrze przyjęty! Na obozie nie ma miejsca na ocenianie, krzywe miny czy pretensje - każdy kibicuje sobie nawzajem i chce jak najlepiej wykorzystać wspólny obóz.

To dlatego, że na CF Camp jest o wiele więcej zabawy. ???? Mam nadzieję, że zobaczymy się za rok!

Everyday Fit Camp 2023

Zapisz się na listę obozową i uzyskaj wszystkie informacje oraz szczegóły dotyczące rejestracji!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o Everyday Fit Camp 2023 drogą elektroniczną na mój adres. Rozumiem, że w każdej chwili mogę wycofać swoją zgodę.

Zapisuję się Ładowanie ...

Potwierdź swoją subskrypcję

Na Twoją skrzynkę pocztową wysłaliśmy wiadomość z prośbą o potwierdzenie adresu. Aby potwierdzić swój adres, kliknij przycisk w wiadomości i zapisz się!

Zobacz także: Jak wyglądał mój obóz 2019?

25 kwietnia 2023 Dieta i trening