Treningi, dieta i moje fit plany na wrzesień

5 maja 2023 Dieta i trening

Nawet nie wiem jak to się stało, ale mamy już wrzesień! Jest wrzesień, więc czas zrobić jakieś nowe plany, zmotywować się i zacząć ćwiczyć. Jakie są moje cele? Jak będę planować swoje ćwiczenia i czy wprowadzam jakieś zmiany w swojej diecie? Dziś opowiem o tym, jak planuję fit wrzesień.

Druga połowa roku to dla mnie zawsze pracowity okres. Ten czas nie jest wyjątkiem. Muszę pogodzić swoje osobiste cele z licznymi zapisami na treningi i zajęcia, które potrafią namieszać w moim idealnie zaplanowanym kalendarzu. Im więcej robię, tym bardziej muszę zwracać uwagę na swoją dietę i treningi. W przeciwnym razie wszystko mi się rozsypie.

To będzie mój trzeci rok organizowania Wyzwania FITJESIENCE - jeśli nie jest to jasne, to największe wyzwanie treningowe, które robię co roku! Wyzwanie FITJESIENCE to nie tylko nowe treningi, ale także program treningowy i motywacja. Przygotowuję również ogromne nagrody dla uczestników.

Wyzwanie rozpocznie się pod koniec września - i będzie dużo pompy. Dlatego zaplanujcie dołączenie do ekipy CF do końca września - nie pożałujecie! ? ??? Wiele osób pytało mnie o plan, dlatego już w poniedziałek uruchomimy mini wyzwanie rozgrzewkowe, które przygotuje Was do Fit Autumn 3. Będzie to rewelacyjna opcja dla wszystkich, którzy po wakacjach szukają okazji do ponownego nabrania formy.

MOJA AKTYWNOŚĆ TAK RACZEJ

Wakacje spędziłam bardzo aktywnie. Robiłam dużo treningów w domu i trochę jogi, a także dużo biegałam. Przed wakacjami planowałam rozpocząć treningi do półmaratonu. Jednak rzeczywistość szybko sprowadziła mnie do parteru, bo nie udało mi się zrealizować nawet dwóch tygodni mojego planu treningowego. W końcu przestałem być na siebie zły i zacząłem podchodzić do mojego planu treningowego bardziej na luzie. Biegałem kiedy mogłem i ile mogłem, a nie według tego co powinienem. Może to też dobra rzecz?

Kiedyś uprawiałam jogę 1-2 dni w tygodniu. Teraz trenuję pod kierunkiem Magdy. Najgorsze jest to, że zauważyłam spadek zakresu ruchu jak tylko zrobiłam sobie dłuższą przerwę. Ale przy tym ile ćwiczę i jak się poruszam to raczej rzecz typu "co się rozciągam to natychmiast rozciągam". Ostatnio dużo o tym myślałem i doszedłem do pewnego wniosku. Powiem o tym przy okazji omawiania moich celów na wrzesień.

Dość regularnie jeżdżę na rowerze spinningowym. Najczęściej w formie interwałów i podjazdów. Uwielbiam tę aktywność. Myślę o zrobieniu kursu, a także zrobieniu czegoś po tej linii, ale też się waham i staję w rozkroku. ??? Nie chcę, żeby to się ukazało w wakacje, dlatego zawieszam materiał o moim spinningu i rowerach. Mówiłam już o tym na Instagramie. ?? ?

Na początku sierpnia zaczęłam nowe hobby - pływanie. Nie sądziłam, że kiedykolwiek uda mi się nauczyć pływać. Jednak w tym roku byłam na tyle zawzięta, że postanowiłam, że będę. Po trzecich zajęciach zaczynam czuć się coraz pewniej w wodzie. Na filmie możecie zobaczyć jak uczyłam się pływać i skąd wzięła się moja decyzja.

Dużo też zwiedzałem, spacerowałem i korzystałem z dobrej pogody. Jestem zadowolony z moich treningów przez ostatnie dwa miesiące, ale czuję, że muszę spróbować czegoś nowego. Podczas wakacji mam więcej czasu, ale w "normalnych" miesiącach muszę być w ciągłym ruchu do pracy. Muszę zmienić swoje treningi, żeby było łatwiej.

MOJE CELE NA WRZESIEŃ: ĆWICZENIA

Tu zaczyna się chaos. Chcę zrobić o wiele za dużo rzeczy. ?? ?

Agata Matulka: Fotografia dla biznesu

Chciałabym znów biegać dłuższe dystanse, co oznacza, że muszę częściej trenować. Lubię to robić jesienią, bo uwielbiam jesień i widoki ze ścieżek biegowych. Chcę też połączyć to ze spinningiem, treningiem ogólnorozwojowym i jogą, a także lekcjami pływania. No i chciałabym tworzyć treningi i wrócić do nadawania LIVE.

Muszę wymyślić sposób, żeby się nie przeciążać i żeby wszystko miało ręce i nogi. Prawdopodobnie zacznę trenować co dwa tygodnie, albo nawet co 1,5 tygodnia, bo to nielogiczne, żeby robić wszystko w siedem dni. W takim przypadku mój "tydzień" treningowy nie trwałby siedem dni, ale np. dziewięć - i wtedy "zatoczy pełne koło". Wiadomo, że nie da się zrobić wszystkiego. Nie mam zamiaru zmuszać się do wykonywania wszystkich czynności, bo byłoby to nielogiczne i nie przyniosło żadnych rezultatów.

Bieganie jest moim głównym priorytetem na jesieni, więc do niego dostosuję wszystkie inne aktywności (oraz treningi ogólnorozwojowe, na przykład po to, by móc się z Wami przekazać podczas nagrań czy na żywo).

Pisałam wyżej, że miałam małą zawiechę z jogą. Będę więc codziennie wieczorem przed snem poświęcać 20 minut na dodatkową jogę, sesje mobility czy rozciąganie. Muszę popracować nad moimi zakresami ruchów, bo przydadzą się one podczas nauki pływania. Napięte mięśnie i słabe zakresy utrudniają naukę. Ponieważ nie jestem rybą i w wodzie nie wyglądam jak orzeł, a raczej jak tonąca łódź, muszę popracować nad zakresami ruchu. Mam motywację, żeby to ogarnąć.

Justyna K. Czarny, fot.

MOJE CELE NA WRZESIEŃ - DIETA

Latem mam tendencję do jedzenia intuicyjnego, sporadycznego sprawdzania kalorii i dużego luzu. W połowie sierpnia zdałem sobie sprawę, że moje posiłki przedtreningowe wpływają na moją wydajność. Dlatego też mam trzy cele żywieniowe na miesiąc wrzesień:

Jestem osobą bardzo aktywną, więc muszę zwrócić uwagę na moje spożycie kalorii oraz na treningi, które wykonuję około treningowe. Chcę również zyskać dużo więcej siły. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest przygotowanie tych posiłków z wyprzedzeniem. Przygotowywanie w locie nie działa na mnie dobrze. Wyciskałem je przez ostatnie dwa tygodnie, ale nic się nie działo.

Nowe przepisy i eksperymenty. Jestem już trochę zapętlona w swoich ulubionych daniach. (Pociesz mnie, czy Ty też tak masz?). Szukam nowych przepisów, aby odświeżyć swoje menu i kuchnię. Nie mam zbyt wiele czasu i rozważałam nawet catering. Ale nadal chcę przygotowywać własne posiłki. Będę musiała się zmobilizować, żeby zrobić pudełka i zlecić przygotowanie posiłków. Gotowanie w pośpiechu na głodówce nie jest najwygodniejsze, więc nie będę się do tego zmuszać.

Jakie są twoje cele?

Jakie są Wasze wrześniowe cele? Czy weźmiecie udział w wyzwaniach rozgrzewkowych, czy dopiero "zobaczymy" Was na Fit Autumn 3 Challenge? Z niecierpliwością czekam na przeczytanie Waszych komentarzy. ? ?? ?

Ostatnie posty na blogu i kanale

  • GUMY OPOROWE I OPASKA OPOROWA - JAKIE JEST ICH ZAPOTRZEBOWANIE? JAK JE WYBRAĆ? Domowe treningi z wykorzystaniem gum oporowych (RUBBERS)
  • Ciasto śliwkowe z bezową chmurką - w wersji FIT.
  • Czy można pogodzić kobietę pracującą, rozwój i trening? Jak połączyć pracę z treningiem i wybrać ruch, który nam odpowiada?
  • Kiedy trenować, a kiedy odpoczywać? Cztery pytania, które mogą pomóc

Wideo:

  • Jestem fit... ale nie umiem pływać!
  • Co jeść w ciągu dnia? PROSTE I ZDROWE POSIŁKI

Treningi:

  • 40 min.
  • STARTER to prosty trening dla POCZĄTKUJĄCYCH.
  • Trening poranny 30 minut
  • TRENING RZEŹBIĄCY GUMA POWERBAND

5 maja 2023 Dieta i trening