Redukcja tkanki tłuszczowej - faza wstępna

29 stycznia 2023 Ćwiczenia aerobowe

W poprzednim artykule szczegółowo omówiliśmy jak przejść przez najtrudniejszą fazę diety. Przedstawię Ci ogólny zarys pierwszej fazy utraty tłuszczu i jak ją zaplanować.

Wiele osób po wakacjach idzie na siłownię, aby schudnąć. Redukcja tkanki tłuszczowej to po prostu pozbycie się nadmiaru tłuszczu, tak aby sylwetka wyglądała dobrze. Zacznę od tego, że redukcja tłuszczu może być procesem złożonym i długotrwałym. Jest on zależny od wielu czynników takich jak nasz metabolizm, wiek, waga, poziom tkanki tłuszczowej w organizmie. Ze spalaniem tłuszczu mamy do czynienia wtedy, gdy mamy spadek kaloryczny, co oznacza, że spożywamy mniej kalorii niż potrzebujemy. Aby obliczyć to zapotrzebowanie możesz skorzystać z naszego kalkulatora.

Część pierwsza naszego poradnika pokaże Ci, jak w pierwszej fazie ograniczyć dietę. Najważniejszymi składnikami są te, które zostały najmniej przetworzone. Zaliczamy do nich ryż, makaron, ziemniaki i jajka. Ważne jest, abyś wiedział, że w diecie o obniżonej kaloryczności należy zwiększyć spożycie białka. Powinno ono wynosić od 1,5-2g na 1kg masy ciała. Często trudno jest dostarczyć odpowiednią ilość białka w zdrowej diecie. Możemy wtedy sięgnąć po suplementy diety, takie jak odżywki białkowe. Fitness Authiority oferuje Gold Whey Protein Isolate, który polecam. Są to suplementy diety. To są suplementy diety, a nie dieta. Dieta musi być oparta na żywności

Zbilansowana dieta a trening

Musimy też pamiętać, że zbilansowana dieta i trening to nie jest sposób na szaleństwo. Niemal każdego dnia możemy oddać się smacznej przekąsce. Znana jest zasada, że jeśli chcesz więcej jedzenia, trenuj ciężej i jedz więcej. Po ciężkim treningu możesz dodać do swojego posiłku coś smacznego i wysokoenergetycznego.

Jaki jest najlepszy czas na spożywanie smacznych posiłków? Najlepszym czasem na spożywanie posiłków jest czas tuż przed i po treningu. Dlaczego. Są one z reguły mniej zdrowe, ale zapewniają energię i uczucie zadowolenia. Posiłek przed treningiem dostarczy nam energii, która pozwoli na ciężki i długotrwały trening, natomiast po treningu zapewni nam uczucie sytości, oraz odpowiednie makroskładniki. Pamiętaj, że posiłki przed i/lub potreningowe nie powinny zawierać tylko dwóch snickersów. Powinien to być pełnowartościowy posiłek.

Kolejnym częstym pytaniem jest to, ile posiłków powinieneś przygotować. Jest to kwestia indywidualna. Ja polecam spożywanie co najmniej trzech posiłków. To jest część pierwsza. W kolejnej części skupimy się na ciekawostkach i przydatnych informacjach, które mogą nam pomóc w zaplanowaniu zdrowej i zbilansowanej diety.

29 stycznia 2023 Ćwiczenia aerobowe