Crossfit - Czym jest i dlaczego warto go uprawiać?

7 stycznia 2023 Blog

Crossfit to popularny sposób na aktywny tryb życia. Czym właściwie jest crossfit? Jest to zbiór różnych ćwiczeń, które można powtarzać, aby oddziaływać na całe ciało. Może się tak stać tylko wtedy, gdy będziesz wykonywał zalecane zajęcia, które często są wspomagane przez profesjonalny sprzęt. Jest mało prawdopodobne, że zapomnisz o innych ćwiczeniach, jeśli crossfit będzie Twoim ulubionym. Dlaczego? Ponieważ mogą one szybko zmienić wygląd Twojego ciała (na lepsze), a także siłę, wytrzymałość i kondycję. Tak jak amerykańscy żołnierze, którzy między innymi preferują crosstraining. Warto pamiętać, że nie wszystkie mają taką samą trudność. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tego typu aktywnością fizyczną, o której mówimy, polecamy robić to z odpowiednim zaangażowaniem i umiarem. Możesz zniechęcić się do crossfitu, a nawet skończyć z krzywdą.

Crossfit dla początkujących - Jak bezpiecznie i skutecznie zacząć przygodę z Crossfitem?

Te frazy są często używane do wyszukiwania w Internecie fraz takich jak"Crossfit dla początkujących" Prawdopodobnie zrobiłeś to przynajmniej raz, jeśli jesteś stałym użytkownikiem. Jeśli masz, to szybko znajdziesz wiele poradników i artykułów w formie wideo, które przedstawiają odpowiednie dla Ciebie ćwiczenia. Nie udało Ci się wybrać jednego z takich filmików, a chciałbyś. Przygotowaliśmy dla Ciebie przykładowy plan ćwiczeń. Dla tych, którzy chcą prowadzić aktywny tryb życia, nie musisz uczęszczać na profesjonalną siłownię, aby to zrobić. Crossfit w domu to kolejna świetna opcja. Najlepiej zacząć od wykonania poniższych kroków:

Rozgrzewki powinny być wykonywane przez co najmniej 10 minut. To nie tylko pomoże rozgrzać mięśnie, ale także zmniejszy szansę na kontuzję. Istnieje wiele ćwiczeń, które możesz wykonać, w tym skoki na skakance, skoki na skakance z kolanami blisko klatki piersiowej i przysiady z palcami splecionymi za głową.

Po zakończeniu rozgrzewki nadszedł czas na prawdziwą pracę. Rozpocznij ćwiczenia crossfit od kilku pompek na stojąco (opierając ramiona o ścianę lub drzwi), jumping jacks, side-to-side lunges i squats.

Jeśli czujesz się zmęczony, możesz ponownie wykonać przysiady i wyskoczyć na małą platformę (np. Jeśli jesteś w stanie to zrobić, można użyć pompek, plank i krok.

Na koniec, jeśli czujesz się na tyle silna, by kontynuować ćwiczenia, możesz wykonać serię wypady w przód z jednoczesnym uginaniem i zginaniem ramion. Można również wykorzystać nożyce do leżenia lub wykonać dynamiczny bieg w miejscu. Polega to na unoszeniu kolan w kierunku klatki piersiowej i naprzemiennym podnoszeniu kolan w kierunku sufitu.

Powyższy crossfit to tylko kilka z wielu, które możesz wykonać. Jeśli masz możliwość, powinieneś również rozważyć zakup ulubionego sprzętu, takiego jak hantle czy lina do skakania. Dzięki temu będziesz mógł urozmaicić swój trening, a jednocześnie będziesz mógł wykonywać poszczególne czynności z większym ciężarem. Jest to świetny sposób na poprawę własnych możliwości i utrzymanie motywacji do prowadzenia zdrowego trybu życia.

Akcesoria i sprzęt do crossfitu do użytku domowego

Sport-Max posiada wszystko, co potrzebne do wykonywania ćwiczeń crossfit w domu. Nasi klienci mogą znaleźć profesjonalne akcesoria i sprzęt w różnych wersjach w atrakcyjnych cenach. Zakupu można dokonać z poziomu swojego domu i będzie to zrobione szybko i bezproblemowo. Towar zostanie szybko dostarczony pod Twoje drzwi, dzięki czemu będziesz mógł z niego korzystać kiedy tylko zechcesz. Zadba on również o to, abyś nie musiał wynajmować sprzętu na określony czas. Dzięki temu łatwiej będzie Ci trenować ze sprzętem niemal każdego dnia. Będziesz mógł zwiększać swoje obciążenie i przechodzić do bardziej zaawansowanych ćwiczeń crossfit. Do czego to się odnosi? Będziesz mógł poprawić swoją wydolność i mieć lepszą sylwetkę. Możesz zrobić znaczącą różnicę, dodając do swojej regularnej rutyny ćwiczeń zdrową dietę, dobry sen i suplementy wspomagające organizm.

7 stycznia 2023 Blog