Ćwiczenia z hula hop na odchudzanie

11 stycznia 2023 Ćwiczenia aerobowe

Hula hop to popularna zabawka, która jest świetna dla dzieci. Jest to również popularna zabawka, która przynosi wiele radości, zwłaszcza dzieciom.

Hula hop to sprawdzony sposób na spłaszczenie brzucha i wyszczuplenie talii. Ćwiczenia z hula hop mogą być również wykorzystywane do spalania kalorii i napinania ud, w zależności od tego, gdzie kręcimy kołem. Pokażemy Ci, jak wykonać trening z hula-hop i jakie są rodzaje hula hoop.

Co to znaczy Hula hop?

Jednym z najbardziej niesamowitych efektów, jakie może przynieść trening hula-hop jest:

  • Redukcja tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, bioder i ud.
  • Kształtowanie talii
  • Stabilność kręgosłupa
  • Wpływ na prawidłową postawę ciała

Ile kalorii spala hula hooper? Jak długo trwa kręcenie hula hooper?

Przemysł Hula hop twierdzi, że intensywne ćwiczenia mogą spalić nawet 200 kilokalorii na godzinę w ciągu zaledwie 20 minut.

Nie oznacza to jednak, że to niepozorne ćwiczenie nie może zrobić wiele dla naszego organizmu.

Hula hooper to sposób na dobrą zabawę, a nie tradycyjne ćwiczenia. Czasami nudzimy się od wykonywania powtarzalnych ćwiczeń, takich jak brzuszki, czy inne nudne. Te ćwiczenia nie zawsze są przyjemne dla każdego. Hula hop jest świetną alternatywą. Można je wykonywać przy muzyce lub z dziećmi.

Od którego hulahopu powinnaś zacząć? Który hulahop jest najlepszy dla początkujących?

Jeśli nigdy nie miałeś kontaktu z hula hooper i jesteś w tym zupełnie początkujący, do nauki kręcenia nim najlepszy będzie lekki z szeroką krawędzią. Po opanowaniu tej umiejętności możesz kręcić hula hop nawet przez 12 minut bez przerwy.

Dobrym pomysłem jest wtedy przejście z lżejszego hula hop. Dzięki temu będzie ono bardziej wymagające, ale i bardziej efektywne.

Jakie są różne rodzaje dostępnych hula hoop?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów hula hoop. Zachęcamy do sprawdzenia naszego sklepu, ponieważ posiadamy wysokiej jakości sprzęt do ćwiczeń, w tym hula hop.

Większość dostępnych hula hop wykonana jest ze stali nierdzewnej, która jest odporna na wstrząsy i odkształcenia. Wierzchnia warstwa pianki chroni talię i jest bezpieczna dla skóry.

Hula hop z obciążeniem

Jest to rodzaj hula hop. Dużą zaletą jest to, że wnętrze można wypełnićdodatkowym obciążeniem w postaci metalowych kulek, piasku lub innych luźnych i małych elementów. Pozwoli to na zwiększenie ciężaru i podniesienie intensywności ćwiczenia.

Hula hop z wypustkami, masażerem i wypustkami

Ten typ hula hop ma ułożone po wewnętrznej stronie zakładki masujące , często w formie kulek. Zakładki te będą miały różną wielkość w zależności od rodzaju hula hop.

Zakładki te służą do redukcji tłuszczu pod skórą. "Uderzamy" w fałdy tłuszczowe kręcąc się z hula hooper, co jest rodzajem masażu, który powoduje również większy wydatek energetyczny.

Jak kręcić się z hula hop

Najpopularniejsze jest hula hop, którym kręcisz się wokół bioder. Tak naprawdę możesz kręcić niemal każdą częścią ciała w zależności od efektów, jakie chcesz. Obejmuje to biodra, talię, biodra, pupę, kolana lub ramiona.

Na początku ćwiczenie może wydawać się trudne. Trzeba nabrać wyczucia w kręceniu obręczą i nie należy być zbyt szybkim ani zbyt wolnym. Możemy podnieść koło i kontynuować, jeśli upadnie. Czas wykonania ćwiczenia jest głównym czynnikiem decydującym o skuteczności.

Można też dążyć do konkretnego zmniejszenia obwodu talii, ale tylko przy systematycznym ćwiczeniu.

11 stycznia 2023 Ćwiczenia aerobowe