Ile kalorii spalam trenując na trasie? LUBLIN I WARSZAWA - RAPORT

2 września 2023 Dieta i trening

W tym roku bijemy własne rekordy! Na pierwszym miejscu znalazła się liczba uczestników, a następnie liczba spalonych kalorii. Dowiedz się, ile kalorii można spalić podczas godzinnego treningu, dlaczego jest to tak wysoki wynik i jakie czynniki mają na to wpływ. Zobacz też, jakie były wyniki w Lublinie i Warszawie.

Nie mogę sobie wyobrazić, że Everyday Fit Tour powered PUMA ma już za sobą drugi weekend. Z niecierpliwością czekam na Was we Wrocławiu i Katowicach już za kilka dni! Czas leci dla mnie tak szybko, zarówno podczas trasy, jak i później w ciągu dnia. To tak, jakby wszystko działo się w turboprzyspieszonym tempie!

Ile kalorii mogę spalić podczas treningu?

Świetnie się z wami bawiłem w ten weekend, ponieważ trening rozrósł się do tego stopnia, że pobił rekord... Było to zarówno zabawne, jak i wymagające.

Zaczęliśmy w Lublinie, gdzie po treningu spaliliśmy prawie 550 kalorii. To rekord trasy. Do tego momentu spaliłem około 500 kalorii podczas treningów w ramach Daily Fit Tour.

Byłem przekonany, że jest to granica, którą ciężko będzie przekroczyć. W końcu trening trwał godzinę, a mimo zmiany czynników i ćwiczeń, była to już wysoka liczba. Ćwiczenia są intensywne, jesteśmy w ciągłym ruchu - nie da się "wykręcić", już jest ciężko.

Zmieniam trening w każdym mieście. Wynika to z wielu powodów - czasem jest zbyt trudno, innym razem zbyt łatwo; zmieniam też plan, jeśli stwierdzam, że powtarzam te same ćwiczenia w rozgrzewce. Różnie to bywa. Czasami zmiany są poważne, a innym razem minimalne.

Kiedy myślałem, że nie mogę już nic więcej zrobić, Warszawa udowodniła mi, że się myliłem. ??? Uczestnicy byli zmotywowani do pobicia rekordu Lublina (powiedziałem im przed treningiem o rekordzie Lublina) i wszyscy osiągnęliśmy ponad 600 kalorii.

W zaledwie godzinę? Nie lada wyczyn. Nadal jestem pod ogromnym wrażeniem.

Na czym opiera się spalanie kalorii?

Kiedy wspominam o spalaniu kalorii, słyszę głosy: Ktoś spalił więcej, ktoś inny mniej. Czy to oznacza, że jego trening jest lepszy czy gorszy?

Odpowiedź jest oczywista: oczywiście, że nie!

Spalanie kalorii podczas treningu jest tylko użytecznym wskaźnikiem, który pomaga nam obliczyć nasze zapotrzebowanie kaloryczne, ale nie jest dobrym wskaźnikiem treningu.
Chociaż niektóre treningi, takie jak trening siłowy, rozciąganie i mobilizacja, joga, pilates, spalają mniej kalorii niż inne, nie oznacza to, że są mniej wartościowe lub przynoszą gorsze wyniki. Proszę, pamiętaj o tym.

Po drugie, ilość kalorii spalanych podczas ćwiczeń może się znacznie różnić. Zależy to od wielu czynników, w tym wagi, wzrostu, wieku oraz naszego tętna maksymalnego i spoczynkowego.

Wyższa i cięższa osoba spali więcej kalorii niż drobna osoba. Osoby początkujące spalą więcej kalorii niż osoby zaawansowane. Zegarek poinformuje osoby o niskim tętnie, że śpią mniej.

Czy to zrozumiałe? Tętno jest różne dla każdego i będzie się znacznie różnić.

Bez względu na to, ile kalorii spalę, bawię się NIESAMOWICIE.

Jak wygląda bicie rekordu?

Jeśli jesteś ciekawy, jak wygląda pobicie rekordu spalonych kalorii, oto jak to wygląda:

Co wydarzyło się w ten weekend?

W końcu trasa to nie tylko spalanie kalorii. Zajmuje pół dnia. ?? ?

Po rejestracji uczestnicy mogą odebrać swoje pakiety i wejść do hali.

Strefę Martes x Puma można zwykle znaleźć między rejestracją a treningiem rozgrzewkowym. Tutaj otrzymasz proste wyzwanie. Musisz jak najszybciej wykonać trzy ćwiczenia i pobić mój czas.


Po godzinie 10:00 rozpoczynamy zabawę - rozgrzewkę prowadzoną przez instruktora. Michał Wojciechowski poprowadził w Lublinie świetny trening z elementami mobility.

Michał oprócz tego, że jest super trenerem (a jak się okazało jest z tego samego województwa co ja - lubuskiego) wygrał również konkurs Workout Master organizowany przez Men's Health.

W Warszawie rozgrzewkę poprowadził instruktor Damian Bednarek.


Trening rozgrzewkowy trwa od 40 do 50 minut. Ma na celu przygotowanie do głównego treningu. Jest to również sposób na przełamanie lodów i, miejmy nadzieję, przygotowanie nastroju do wspólnego treningu. ? ?? ?


Po 11:00 rozpocząłem trening w Lublinie i było fantastycznie!

Każde miasto, które do tej pory odwiedziłem zaskoczyło mnie swoją otwartością, życzliwością i tym jak bardzo jesteście gotowi i chętni do wspólnych treningów. To bardzo zachęca i pomaga stworzyć super atmosferę do treningu!

Przy wejściu do Warszawy byłem kompletnie zdezorientowany - miejsca na szkolenie zostały wyprzedane w ciągu pierwszego tygodnia, a sala była pełna od początku do końca. Widok ze sceny był oszałamiający.

Kiedy zobaczyłem wasze uśmiechnięte, szczęśliwe twarze podczas szkolenia, takie właśnie odniosłem wrażenie.

Po treningu zwykle odpoczywa się przez jakiś czas (często uzupełniając węglowodany produktami z paczek Body Chief lub przekąskami - i to jest dobra rzecz! ).

Jak zwykle, partnerzy wydarzenia - Puma, Martes Sports, Muszynianka, Sonko, Women's Best i Ingrid - również dołączyli do swoich pakietów upominki.


Wykład, który prowadziłam w tamtym roku był bardzo stresujący - ale tym razem w ogóle się nie denerwuję! Myślę, że na luzie tłumaczę zagadnienia fitness, bo dobrze się razem bawimy.
A przynajmniej tak mi się wydaje. ?? ?

Standardowe piątki są w porządku... Dziękuję za miłe słowa. Cieszę się, że mogę być z tobą w #teamCF.

LUBLIN

Poniżej znajdują się zdjęcia z wydarzenia. Poszczególne zdjęcia wykonane przez Agatę można znaleźć TUTAJ.

WARSZAWA

Poniżej znajdują się zdjęcia z wydarzenia. Poszczególne zdjęcia wykonane przez Agatę można znaleźć TUTAJ.


Czas na kolejne miasta!

W ten weekend już kolejne miasta! Przede mną Wrocław i Katowice, następnie Łódź i Gdańsk. TUTAJ dostępne są jeszcze trzy ostatnie bilety do Gdańska oraz bilety do Łodzi!

2 września 2023 Dieta i trening