Wyzwanie: biegniemy we wrześniu!

21 maja 2023 Dieta i trening

Jak zwykle na początku każdego miesiąca będę rzucać Wam wyzwanie. Tym razem wykorzystamy wrzesień jak najlepiej - złapiemy ostatnie promienie i pobiegniemy! Wyzwanie jest otwarte również dla początkujących!

Bieganie też jest fajne, jeśli wiesz, jak do niego podejść. Dziś dam Wam zadanie biegowe. Przez najbliższy miesiąc będziemy się razem czołgać w swoim tempie.

Na czym polega to wyzwanie? Włącz do swojego planu aktywności co najmniej dwa treningi biegowe tygodniowo. Możesz zrobić więcej, ale nie mniej. ? ?? ?

Wrzesień to jeden z ostatnich miesięcy, gdzie bieganie nie jest zbyt uciążliwe. Nie mam nic przeciwko bieganiu w zimie i w chłodne dni. Ale wiem, że większość ludzi nie. Gdy tylko wyjdziesz na dwór, całe twoje ciało zaczyna marznąć. Wykorzystamy ostatnie dni słońca i długie dni, aby nabrać kondycji, odchudzić się i wymęczyć.

Główne zalety biegania:
- Spala dużo kalorii. Osoba o wadze 55 kg może spalić 450 kalorii w ciągu godziny rekreacyjnego kłusowania.
- Poprawia kondycję
- dotlenia organizm (po biegu szybciej się uczysz).
- wzmacnia serce (żegnaj zawale)
- poprawia ciśnienie krwi
- Wzmacnia mięśnie oraz wyszczupla i rzeźbi ciało
- Pomaga spalać tłuszcz
- Bardzo dobrze zwalcza stres

Jeśli bieganie/bieganie jest czymś, co lubisz robić, pomiń poniższy akapit i przejdź do następnego.

TRENING AMATORSKI

Zacznij powoli, jeśli nigdy wcześniej nie biegałeś lub masz złe wspomnienia związane z bieganiem (duszność, mini zawał serca, życzenie śmierci itp.). Wszystko opisałem w moim niedawnym poście Jak zacząć biegać? Podstawy.

Podam Ci cytat z fragmentu o treningu dla leniwych? ?? Nie ścigaj się ani nie sprintuj, to Cię zniechęci. Biegnij w swoim własnym tempie.

Na początek należy wykonać marsz, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej się nie ruszałeś. Najlepiej w następujących proporcjach: 2 minuty biegu, 2 minuty marszu, 2 minuty biegu i 2 minuty marszu - 2 minuty biegu.

Oto jak powinieneś zacząć swój pierwszy trening. Drugi.

Na trzecim, czwartym i piątym zakończ cykl, wykonując połowę następnego. To jest:
2 minuty biegu - 2 minuty marszu - 2 minuty biegu - 2 minuty marszu - 2 minuty biegu - 10 minut przerwy, rozciąganie.

Z każdym treningiem będziesz zyskiwał wytrzymałość, więc zwiększaj czas biegu i zmniejszaj czas chodzenia, aż będziesz w stanie biegać bez zatrzymywania się przez 10 minut. Możesz wtedy zrobić coś takiego jak: 5 minut joggingu, a następnie 5 minut rozciągania jogging.

ZRÓB TO!

Wiem, że nie lubisz i może padać. Ale wystarczy, że założysz na głowę bluzę. Niedługo przyjdzie zima i będzie Ci się chciało robić jeszcze mniej. Wykorzystaj w pełni to ostatnie lato i wczesną jesień! Jeśli nie przekonałam, sprawdźcie to: Click Here to Learn More . Stworzyłem wydarzenie na fejsie, ponieważ zauważyłem, że wyzwania są znacznie bardziej udane, gdy to robię. Będę zamieszczać swoje wyniki i mam nadzieję, że będę Was motywować. Nie zrobiłam wiele dla ostatniej MEGAWIZJI w sierpniu, ponieważ moje życie prywatne było tak zajęte. Teraz, gdy mam więcej wolnego czasu, będę mogła Wam kibicować... i sama biegać! Wydarzenie na Facebooku: KLIK Wydrukuj jeden z moich planów ćwiczeń - jest dla Ciebie lżejszy. KLIK Możesz też dowiedzieć się więcej na temat m.in: KLIK. Jeszcze kilka rad: 1) Nie potrzebujesz wymyślnego sprzętu. Wystarczy top, buty i stare spodnie dresowe. 2) Jeśli krępuje cię widok, wstań i biegnij następnego dnia rano. Albo zrozum, że osoba może być zakłopotana, zwłaszcza jeśli się śmieje. Przynajmniej udało ci się zejść z kanapy. 3. Ludzie, którzy mają nadwagę i biegają, nie sprawiają, że ludzie się śmieją. Możesz myśleć, że wszyscy cię obserwują, ale tak nie jest. Jeśli patrzą, to mogą Ci pozazdrościć motywacji . ). Możesz biegać o dowolnej porze w ciągu dnia. Jeśli nie możesz biegać rano, to biegaj wieczorem lub po południu.

Możesz mnie znaleźć na:

21 maja 2023 Dieta i trening