Jak ćwiczyć nie przeszkadzając sąsiadom? Dźwiękoszczelne zagadki, patenty i testy

3 sierpnia 2023 Dieta i trening

Słyszałem, jak ludzie narzekają, że ich sąsiedzi nie pozwalają im ćwiczyć. Tupią. Robią hałas. Nigdy wcześniej nie doświadczyłem takiego problemu, więc trenowałem i żyłem beztrosko... dopóki do mojego nowego mieszkania nie rozległo się pukanie. Wtedy zobaczyłem mojego sąsiada, który poprosił mnie, żebym przestał. Ponieważ nie chciałem rezygnować z treningów w domu, zacząłem szukać rozwiązania, które zadowoli obie strony. Dziś podzielę się z wami kilkoma wskazówkami, które pomogą wam ćwiczyć bez przeszkadzania sąsiadom.

Przysięgam, że nigdy nie przeszkadzały mi komentarze sąsiadów na temat moich ćwiczeń. Kiedy wprowadziliśmy się do naszego nowego mieszkania, sąsiad podszedł do mnie na korytarzu i powiedział, że za głośno tupię. To była gorzka pigułka do przełknięcia.

Nie lubię konfliktów i wierzę, że powinniśmy traktować innych tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani. Nie odebrałem tego jako złośliwości, ale wziąłem tę uwagę do siebie i zacząłem szukać sposobu na rozwiązanie tej sytuacji - jak mogę ćwiczyć, trenować i skakać, nie przeszkadzając sąsiadom?

Moje dotychczasowe patenty

Do tej pory mieszkałem w bloku, więc łatwiej było mi wyciszyć swoje treningi. Ćwiczyłem na macie, a gdy wykonywałem ćwiczenia cardio, takie jak sprint w miejscu, przenosiłem matę na dywan. Taka mieszanka była w stanie wyciszyć odgłosy ćwiczeń i nigdy nie słyszałem żadnych skarg od sąsiadów.

Nie ćwicz tupiąc lub 3 rzeczy, których należy unikać podczas treningu.

Sytuacja stała się bardziej skomplikowana w moim mieszkaniu, ponieważ obecnie mieszkam w kamienicy z drewnianymi deskami. Tupanie w podłogę jest więc o wiele bardziej słyszalne. Nie zdziwiło mnie, że mój sąsiad to zauważył.

MOJE POSZUKIWANIA: CO MOŻNA ZROBIĆ, BY ĆWICZYĆ CISZEJ?

Spędziłem kilka dni przeszukując Internet w poszukiwaniu możliwego rozwiązania mojego problemu. Nie chciałem rozważać żadnych innych opcji, zwłaszcza że właśnie zakończyłem gruntowny remont. Wygłuszenie podłogi to przesada.

Niektórzy ludzie na forach internetowych sugerowali, żebym po prostu poszedł na siłownię, ale to nie jest opcja dla mnie.


Ćwiczę na siłowni, ale z powodu moich nieregularnych godzin pracy nie zawsze mogę wyjść. Muszę to robić w domu. Nie po to kupiłem mieszkanie, żeby nie móc w nim ćwiczyć. ....

Nie sądziłem też, że ułożenie pod sobą 10 mat, ćwiczenie w butach bez butów i unikanie cardio pomoże.

Podczas przeglądania sklepu z artykułami sportowymi zauważyłem układankę - podłogę do siłowni. Poczułem się jak oszołomiony. To może być to!


Zamówiłem dwa opakowania po cztery puzzle i rozpocząłem testy. Ta podłoga jest używana w siłowniach do ochrony powierzchni i wygłuszania ciężarów. Miałem nadzieję, że wytłumi również ciało ważące ponad 50 funtów. W moim odczuciu.

MATY PUZZLE - SPRAWDZĄ SIĘ CZY NIE?

Odkąd opublikowałem swój zakup na Instastory, prawie codziennie pytano mnie, czy mata działa. Nie odpowiadałem na pytania po dniu testów, ponieważ wiedziałem, że ludzie będą chcieli kupić tę układankę, a jeśli nie zadziała, stracą pieniądze.

Następnie testowałem matę przez cały miesiąc i zapytałem sąsiadkę o jej wrażenia. Okazało się, że nie słyszała już żadnego tupania - celowo wybrałem ćwiczenia cardio z dużą ilością skoków - więc wszystko jest w porządku.

Podczas skakania na macie tłumienie jest już słyszalne. Cieszę się, że moja sąsiadka ma takie samo zdanie? ?? ?

MATA WYGŁUSZAJĄCA PUZZLE - JAKĄ MAM, DLACZEGO POLECAM I NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Myślę, że rozważając zakup maty należy wziąć pod uwagę jej grubość. Mata nie może być zbyt cienka, bo nic nie wytłumi.

Moje puzzle mają grubość 12 mm.
Zestaw składa się zazwyczaj z czterech puzzli. Moje mają wymiary 120x120. Zamówiłem dwa zestawy, ale na razie nie potrzebuję aż tyle miejsca. Mogę zmieścić cztery układanki.

Jeden zestaw kosztował mnie PS64,99. Wydałem 130 zł plus przesyłka.

Jak to dokładnie działa? Cóż, jak puzzle ? ??? Po jednej stronie znajdują się wypustki, a po drugiej otwory. Wkładasz jedno w drugie i voila! Mata jest duża. Zestawy są również dostarczane z krawędziami, więc mamy matę, która ma proste końce na obu końcach. Jeśli chcemy powiększyć matę, możemy po prostu usunąć krawędzie i dodać kolejne puzzle. Łatwe.

Składam moje puzzle. Składam moje puzzle.

Po ponad tygodniu zachwalania tego rozwiązania, chciałbym podzielić się kilkoma minusami, które zauważyłem.

  • Puzzle są miłośnikiem kurzu i sierści. Powierzchnia staje się naelektryzowana i przyciąga wszystkie sierści dostępne w domu.
  • Mata porusza się gwałtownie. Trzeba być ostrożnym. W pokoju mam wygodny słupek. ??? Puzzle opierają się o ścianę. Lepiej przycisnąć je do ściany lub mebli, aby nie mogły się poruszać.
  • Zużywają się. W końcu tydzień to niewiele, a już widzę, że są trochę zużyte. Prawdopodobnie proces ten zachodziłby wolniej, gdyby nie były składane za każdym razem. Ale i tak warto się nad tym zastanowić.

Wiadomo, że ich głównym zadaniem jest wyciszanie.

Ja swoje puzzle kupiłam w sklepie sportowym .(znalazłam to w sieci szukając puzzli) Ale zauważyłam, że puzzle są dostępne sezonowo w Biedronce. Znajdziesz je też online w innych sklepach. Pamiętaj, aby zwracać uwagę zarówno na wymiary, jak i grubość! Ważne jest, aby zwracać uwagę na wymiary i grubość.

Czy polecasz ? Zgadzam się. To proste rozwiązanie, które pozwala zwiększyć przestrzeń do ćwiczeń, nie przeszkadzać innym i wykonywać trening bez stresu. Możesz nawet złożyć układankę i ukryć ją, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jeśli twój sąsiad nadal na ciebie narzeka, wypróbuj moje treningi, które nie wymagają tupania.


3 sierpnia 2023 Dieta i trening