Zestresowana, zmęczona, pozbawiona motywacji? Jeśli nie masz ochoty na ćwiczenia lub nie jesteś w nastroju, są treningi, które warto wykonać.

9 kwietnia 2023 Dieta i trening

Jest wiele sytuacji w życiu i wydarzeń na świecie, które powodują, że odkładamy trening na później. Czasami wynika to z poziomu stresu i nastroju, innym razem z tego, że jesteśmy przytłoczeni złymi informacjami. Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli nie ćwiczysz i nie ruszasz się, nie ma wyjścia. Ciągle jest to kwestia czasu. Trening nie jest czymś, co można porzucić. Utrzymanie formy poprzez treningi jest możliwe. Oto kilka treningów, które ułożyłem dla osób zestresowanych, zmęczonych i pozbawionych motywacji. Twoje zdrowie będzie lepsze!

Ćwiczenia i treningi są często postrzegane jako coś "powierzchownego", a nawet narcystycznego. Dbamy tylko o swój wygląd zewnętrzny. Prawda jest taka, że regularna aktywność fizyczna jest tak samo ważna dla ciała i umysłu jak jedzenie, sen czy odpoczynek. Nasze ciała potrzebują ruchu, aby dobrze funkcjonować, budować siłę i zachować zdrowie.

Zdjęcie autorstwa Justyny Kucur-Czarny

Nie jestem fanką tekstów typu "Aktywność fizyczna sprawi, że poczujesz się szczęśliwsza". Nie zawsze jest to prawda. Czasami po treningu czujemy się lepiej. Ale to akurat jest w porządku. Mogę jednak powiedzieć, że ćwiczenia będą miały pozytywny wpływ na Twoje zdrowie psychiczne i fizyczne. Pomoże Ci opanować stres i napięcie, ustabilizuje Twoje emocje i sprawi, że staniesz się silniejszy - psychicznie, fizycznie i emocjonalnie.

Przygotowałam listę treningów, które możesz wykonać nawet jeśli nie masz ochoty na ćwiczenia. Podzieliłam je na różne kategorie w zależności od tego, jak się czujesz lub czego potrzebujesz. Mam nadzieję, że uznasz tę listę za przydatną i że poświęcisz przynajmniej 15 minut na ćwiczenia. Bez względu na to, jak beznadziejna jest Twoja sytuacja, wniosek jest taki, że im zdrowsi, sprawniejsi i silniejsi jesteśmy, tym lepiej.

ĆWICZENIA DLA OSÓB Zestresowanych - SPOKÓJ I PRZEJRZYSTOŚĆ

Powszechne jest przekonanie, że jeśli mamy do czynienia z dużą ilością emocji lub stresu, to najlepszy będzie energiczny trening. Jednak nie zawsze jest to prawda. Układ nerwowy z powodu trudnych emocji pracuje już na najwyższych obrotach, więc zbyt intensywny trening może być trudny. W takich sytuacjach pomocny jest trening uspokajający, który polega na oddychaniu z oddechem. Można go stosować przed pójściem spać, aby pomóc się nieco zrelaksować.

Joga dla początkujących

Ten zestaw jest świetny dla tych, którzy chcą być bardziej spokojni, skupieni i dłużej obcować ze swoim ciałem i oddechem.

Stretching Flow

To jest mój ulubiony zestaw. Z łatwością przechodzimy z jednej pozycji do drugiej, więc będzie świetny dla osób, które nie lubią się rozciągać. Będziemy mogli również zrelaksować się i uspokoić swoje ciało.

Rozciąganie całego ciała

Ten długi zestaw możesz wykonać w wielu częściach. Zapoznaj się z opisem wideo, aby poznać "timingi". Dzięki nim możesz wybrać dowolną część ciała i skupić się tylko na niej. Jest to również odcinek, który według Ciebie jest najlepszy dla relaksu i rozładowania stresu.

Rozciąganie i mobilność w zaledwie 20 minut

Ten zestaw jest dla tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu, ale mimo to chcą zrobić to dla siebie. 20 minut w zupełności wystarczy!

TRENING DLA OSÓB ZESTRESOWANYCH - "SCHODZENIE Z EMOCJI"

Niektórzy ludzie potrzebują więcej treningu. Ja mogę w tym pomóc. Oto kilka ćwiczeń, które pomogą Ci "wypocić" emocje. Ćwiczenia te należy stosować oszczędnie, nie codziennie, aby nie przeciążać układu nerwowego. Ponadto trzeba się po nich zregenerować.

Bootcamp czyli intensywny trening, który obejmuje wszystko

Ten zestaw zawiera cardio, wzmocnienie, interwały i sekcję fitness. Jest idealny dla każdego, kto chce utrzymać zdrowe ciało.

Full Fitness - Whole Body

Ten trening pomoże Ci poprawić wytrzymałość, siłę i siłę mięśni.

Tabata

Nie lubię interwałów i mocnych treningów. Mogą one utrudniać regenerację i bardziej pobudzać układ nerwowy. Wiem jednak, że niektórzy wolą zrobić coś bardziej intensywnego. Ta tabata jest świetnym rozwiązaniem. Jest to jeden z moich ulubionych strukturalnych treningów interwałowych.

Dla początkujących - PERFEKCYJNY START

Wiem, że osoby początkujące i wracające do zdrowia po chorobie też mogą chcieć się "wypocić". Dla nich ten 30-minutowy zestaw to dobry wybór. Jest w nim wszystko!

TRENING DLA OSÓB NIEZMOTYWOWANYCH - NA POPRAWĘ NASTROJU

Oto kilka ćwiczeń, które mogą pomóc Ci poczuć się lepiej, jeśli szukasz sposobu na ucieczkę od świata.

Trening retro

Trening bez maty, prawdziwa muzyka z lat 80-tych - ale to nie znaczy, że ma być lekko i przyjemnie. Możesz się zmęczyć!

Cardio Dance x Dua Lipa

Zatańcz do największych piosenek Dua Lipy - 30 minut przeleci jak pięć! ?

Taneczne Cardio

Taniec może być również świetnym sposobem na ćwiczenia - sprawdź ten zestaw:

Trening z Gibbonem

Czy próbowaliście kiedyś treningu z gibonami? Zapraszam na wrocławską tabatę i zoo z gibonami. To wcale nie jest takie straszne! ):

Retro pośladki

Czy ja lubię Jane Fondę? Tak to wygląda.

Trening Halloweenowy

To idealny czas, aby zapomnieć o wszystkim innym, jeśli lubisz upiorne klimaty lub suchary

TRENING DLA OSÓB NIEZMOTYWOWANYCH - ABY SIĘ RUSZYĆ

Te zestawy są przydatne, jeśli szukasz po prostu "zaliczenia" treningu. Są one krótkie i efektywne.

Poranna gimnastyka - Trening na wspaniały dzień

To przyjemny trening całego ciała, który trwa zaledwie 25 minut.

Poranny trening - 30 min. dla całego ciała

Poczujesz się aktywnie i energicznie, gdy połączysz zestaw ćwiczeń na całe ciało z lekkim treningiem cardio. Trening może być wykonywany o każdej godzinie.

Workouts Express - Cała playlista

Na moim kanale znajdziecie również wiele ekspresowych treningów, których długość wynosi od 10 do 25 min. Są one idealne dla osób, którym brakuje motywacji. Wybierz jeden z nich i bierz się do pracy.

TRENINGI DLA ZMĘCZONYCH I NIEWYSPANYCH. BEZ PRZECIĄŻENIA

Nie musisz wykonywać wszystkich ćwiczeń. Jeśli czujesz się zmęczony, niewyspany i zestresowany, dobrze jest nie robić ich wszystkich.

Cardio Starter 2

Ten zestaw jest idealny zarówno dla początkujących jak i doświadczonych fighterów. Jest to lekki trening, który pozwoli Ci się "rozruszać".

Bez cardio do treningu brzucha, ud i pośladków.

Trening bez elementów cardio, tylko wzmacniający - poczujemy nasze mięśnie i zrobimy porządny trening, ale nie musimy się martwić o kondycję.

Trening na mięśnie pośladkowe i brzucha

Kolejne ćwiczenie wzmacniające - bez cardio i nadmiernego skakania, tylko skupiona praca.

Brzuch, uda i pośladki

Ten wakacyjny zestaw jest odpowiedni, jeśli chcesz zrobić coś więcej niż tylko trening, ale także dobrze się bawić.

Fit Body 2

Jednym z moich ulubionych ćwiczeń wzmacniających na kanale jest ten z Łukaszem i Zuzą. W ich towarzystwie czas płynie szybciej. To świetny trening!

CO ROBIĆ. NIE CZEKAĆ

Trudno jest myśleć o ćwiczeniach, gdy ma się niepokój, zmartwienia, stres i poczucie bezradności. Warto zadać sobie pytanie, czy czekanie na poprawę sytuacji to rzeczywiście dobra strategia. O wiele lepiej jest zrobić coś dla siebie i swojej głowy - także dla zdrowia - niż czekać na poprawę sytuacji. Przesyłam Ci wielkie uściski i trzymam kciuki, żeby Twój trening się udał.

9 kwietnia 2023 Dieta i trening