FITMONTH. Moje listopadowe treningi i plany fitness

29 sierpnia 2023 Dieta i trening

W dzisiejszym #FITMonth opowiem Wam o tym, jak planuję trenować w listopadzie i jakie zmiany dietetyczne wprowadzam. Dowiecie się również, dlaczego miałem spowolnienie.

FitMonth to comiesięczna seria, w której ujawniam moje plany fitness, dietę i treningi.

CO SIĘ DZIEJE?

Jak zwykle miałem pracowity październik. Wystartowało wyzwanie FIT JESTER. Wzięło w nim udział wiele osób, a informacje o wyzwaniu były dostępne w sklepach Martes Sport.

Sznurek, nowy członek naszej rodziny, przyniósł mi w październiku stres, radość i zmiany. Wprowadzenie drugiego kota do rodziny nie było łatwe. Musieliśmy dostosować nasz harmonogram, dom i zajęcia, aby przyzwyczaić się do dwóch kotów. Możesz o tym przeczytać na moim innym blogu.

Pierwszą połowę tego miesiąca spędziłam martwiąc się o wszystko, co poszło nie tak. Nie spałam i nie jadłam, co nie było zdrowe. Później okazało się, że sytuacja nie jest taka zła. Kontynuujemy socjalizację naszych kotów pod okiem i nadzorem specjalisty i wszystko idzie dobrze.

Co jakiś czas robiłam kompleksowe badania profilaktyczne krwi - na szczęście wszystkie wyniki były w normie. Nie zwalnia mnie to z działań profilaktycznych i za pół roku lub rok nadal będę chodzić na badania kontrolne. Ważne, żeby trzymać rękę na pulsie i monitorować stan swojego zdrowia. Pisałem już jakie badania warto wykonać.

Na koniec ważna wiadomość! Z radością ogłaszam, że w październiku, a dokładniej w Światowy Dzień Walki z Otyłością zostałam ambasadorką Fitatu! Jest to dla mnie ogromna sprawa. Korzystam z aplikacji od lat i wielokrotnie ją polecałam. Wyobraźcie sobie moje zaskoczenie, gdy otworzyłam maila i znalazłam wiadomość od... zespołu Fitatu.

Oznacza to więcej informacji na temat diety i odżywiania, a także kilka wskazówek, jak sprawdzić swój jadłospis.

W październiku również musiałam zwolnić tempo (tak, to w końcu był dla mnie spokojniejszy okres! Było mi ciężko z powodu zmęczenia i intensywnego trybu życia. Byłam nadmiernie pobudzona Twine, wyzwaniem i wszystkim innym. Zwolniłem tempo w sieci i dobrze się stało. Nabrałem siły i dystansu, a teraz mam nowe pomysły i dużo więcej chęci do działania. ?? ?

TRENING

Razem z ekipą Everyday Fit, czyli wami, wzięłam udział w wyzwaniu FIT JETTER! W zeszłym tygodniu opuściłam dwa treningi, głównie dlatego, że byłam na nowym kursie i wróciłam do domu. Nadrobię je w najbliższych dniach. Każdego dnia podążam za naszym planem treningowym. Jedno co mogę powiedzieć to to, że w kupie naprawdę siła? ?? ?

Myślę, że wszyscy zachęcaliśmy się nawzajem do większej liczby treningów i większej liczby dni. Dzięki temu wielu z nas dotrwało do końca. Kiedy podejmuję wyzwania, entuzjazm zwykle słabnie pod koniec i nie wszyscy są w stanie je ukończyć. Tym razem duża liczba osób była bardzo zdeterminowana, by ukończyć wyzwanie. Byłem naprawdę zaskoczony, jak wielu osobom się to udało!

Zobacz ten post na Instagramie. Zobacz ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Marta Hennig, (@daily_fit), 22 października 2019, 12:32 PDT

Wykonywałam więc swoje treningi na kanale, w tym treningi z hantlami i piłką, a także bieganie, jazdę na rowerze i jogę.

PLANY NA LISTOPAD: TRENINGI I DIETA

Ćwiczenia na listopad

Fakt, że właśnie zakończyliśmy nasze jesienne wyzwanie (jeśli chcesz to zrobić, możesz to zrobić tutaj), nie oznacza, że mój listopad będzie mniej aktywny. Jest kilka nowych rzeczy, które chciałabym wypróbować i nad którymi chciałabym popracować. Tak więc mój plan treningowy (mam nadzieję!) będzie zróżnicowany. zróżnicowany.

Przede wszystkim od października rozpoczęłam osobiste sesje jogi. Trudno mi regularnie utrzymywać mobilność, a moja tendencja do stresu i niepokoju znajduje odzwierciedlenie w reakcji mojego ciała. Dlatego zwracam się o pomoc do Magdy (która prowadziła zajęcia na Everyday Fit Camp). Mam nadzieję, że będziemy mogły spotykać się częściej. Na zajęciach wyciszam się i pracuję nad zakresami ruchu i słabymi punktami.

Po drugie - pisałam Ci jakiś czas temu, że spróbowałam zajęć na rowerze i bardzo mi się spodobały. Byłem pod takim wrażeniem, że wykupiłem członkostwo i uczęszczam na zajęcia 1-2 razy w tygodniu. Będzie to regularna część mojego harmonogramu treningowego w listopadzie.

Po trzecie -planuję dodać więcej ćwiczeń z obciążeniem (ciężarki, gumy, worki z piaskiem), więc będę ćwiczyć 1-2 razy w tygodniu na siłowni.

Po czwarte - oczywiście bieganiew domu i treningi, w tym z filmami, są nadal możliwe.

Możesz mnie czasem zapytać, jak wszystko łączę. Czasami wykonuję dwa treningi jednocześnie, na przykład mogę jeździć na rowerze, a następnie uprawiać jogę. Możesz biegać, a następnie wykonywać trening wzmacniający w domu. Nie ćwiczę 7 dni w tygodniu, ale zawsze przeznaczam przynajmniej jeden dzień na odpoczynek - bez treningu.

Dieta w listopadzie

W listopadzie wprowadzam tylko niewielkie zmiany w mojej diecie. W październiku byłam bardzo zajęta życiem osobistym i często posiłki, które jadłam były niewystarczające. Zazwyczaj były też szybkie, niezbyt pożywne i mało wartościowe.

W listopadzie chciałabym się na tym skupić. Chciałabym gotować więcej posiłków, a już na pewno trochę roślinnych. Kupuję sobie książki z przepisami, ale w ogóle z nich nie korzystam. Tak nie może być! ? ?? ?

Ostatni post na blogu

  • SLIMBODY - trening z dużą piłką [VIDEO].
  • Co robisz nieprawidłowo podczas liczenia kalorii? Jakie są najczęstsze błędy popełniane podczas liczenia kalorii?
  • ĆWICZENIA HIIT: Trening interwałowy [VIDEO].
  • Jak połączyć dietę z ćwiczeniami, aby osiągnąć rezultaty?
  • STRONG - trening z hantlami w domu [VIDEO].
  • Dlaczego zdrowa dieta nie działa? Ponieważ sabotujesz samego siebie
  • SUPER CARDIO: Trening cardio w domu [VIDEO].

A Twoje plany na listopad?

Wiesz, że mocno wierzę w moc głośnego wypowiadania swoich celów. To motywuje i pomaga nam je osiągnąć. (A przynajmniej dla mnie!) Z tego powodu chciałbym wiedzieć, co planujesz na listopad i co zaplanowałeś na ten miesiąc. Daj mi znać, co planujesz!

29 sierpnia 2023 Dieta i trening