Naturalny wzrost testosteronu

27 stycznia 2023 Blog

Słaby i niewystarczający sen to kluczowe czynniki obniżające naturalny poziom testosteronu. Nawet jeśli chcesz nadrobić kilka programów telewizyjnych, musisz spać co najmniej 7-8 godzin każdej nocy. Niedobór snu może powodować problemy w zdolności do funkcjonowania i wiele kluczowych procesów jest dotkniętych przez niego.

Waga a testosteron

Osoby, które nie dbają o swoje zdrowie i mają znaczną nadwagę lub niedowagę, mają zaburzoną gospodarkę hormonalną. Dotyczy to również najbardziej fascynującego ze wszystkich androgenów. Organizm, który jest niedożywiony, przestawia się na swoje najważniejsze funkcje i zmniejsza ilość zbędnego obciążenia, obniżając na dłuższy czas poziom testosteronu. Nadwaga jest również szkodliwa, ponieważ sprzyja produkcji estrogenów, które wraz z kortyzolem są antagonistami testosteronu.

Ćwiczenia i testosteron

Zgodnie ze starym powiedzeniem, organ, który nie jest używany, ulega atrofii. Jest to duże uproszczenie. Jednak to samo dotyczy poziomu testosteronu w naszym organizmie. Nasze ciała nie zwiększą produkcji testosteronu, jeśli większość dnia spędzimy siedząc na krześle, a potem wrócimy do domu, by usiąść na kanapie. Trening i aktywność fizyczna pozytywnie wpływają na proces anaboliczny w naszym organizmie, a testosteron na wzrost masy mięśniowej. Wszystko to dzieje się w zrównoważonym cyklu. Podnośmy regularnie ciężary i zobaczmy efekty.

Nadużywanie alkoholu

Wiele używek, w tym papierosy i alkohol, nie są naszymi sprzymierzeńcami. Warto zauważyć, że skutecznym stymulantem jest również cukier. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że cukier jest jedną z najbardziej pożądanych używek naszych czasów.

Stres i testosteron

Kortyzol jest jednym z najsilniejszych antagonistów testosteronu. Jest produkowany przez korę nadnerczy i może powodować zaburzenia równowagi w metabolizmie testosteronu, jeśli jest zbyt wysoki. Hormony te wpływają na siebie wzajemnie. Możemy zaoferować Ci kilka kluczowych porad: Unikaj stresu i opracuj sposoby radzenia sobie z nim.

Dieta testosteronowa

To jest kluczowa kwestia. Bez odpowiedniego odżywiania poziom testosteronu nie wzrośnie. Zarówno nadwaga jak i niedowaga mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Źle zbilansowana dieta wegetariańska lub wegańska nie ułatwi nam tego. Z naturalnych względów na naszych talerzach powinny znaleźć się pełnowartościowe białka zwierzęce. Powinniśmy również zwracać uwagę na tłuszcze. Dzięki cholesterolowi syntetyzowanych jest wiele hormonów (w tym nasz król androgenów). Naturalny testosteron jest dostępny tylko dzięki zdrowej diecie.

Suplementy nie zastąpią zdrowego odżywiania, ale mogą nam pomóc. ZMA, witamina D, a nawet tribulus. Oto nasze propozycje boosterów testosteronu.

27 stycznia 2023 Blog