Fit trendy na 2021 rok: Jak będziemy ćwiczyć i co będzie na topie?

17 czerwca 2023 Dieta i trening

Bądźmy szczerzy: fitness i zdrowy tryb życia są jak moda. Ma swoje trendy, a także rzeczy, które wychodzą z mody (żegnajcie spodnie do łydek i ćwiczenia z modelkami VHS) i inne, które zyskują na popularności. Zanim się zorientujesz, wszyscy robią lub jedzą to samo. Dlaczego więc nie spróbować być jasnowidzem? Mam kilka pomysłów na to, co może być wielkim hitem w 2021 roku.

Nie chcę zabrzmieć jak stulatek, ale jestem w branży fitness od kilku lat i interesuję się jedzeniem i ćwiczeniami jeszcze dłużej. Liczba cudownych diet i magicznych treningów była tak duża, że mógłbym wypełnić nimi całą książkę.

Wrócę na tego bloga za rok, by powiedzieć: A nie mówiłem?

Oto wróżba!

Jakie będą najważniejsze trendy w 2021 roku?

Agata Matulka, Fotografia dla biznesu
# Wszechstronne szkolenie

W tym roku czuję powrót do treningów ogólnorozwojowych, które kiedyś wykonywałam. Ćwiczenia, które pracują nad całym ciałem jednocześnie, a także te angażujące wiele stawów, będą w modzie. Ludzie będą szukać jednostek treningowych, które pozwolą im pracować nad całym ciałem w krótkim czasie.

# Joga, rozciąganie, mobilność i inne szpagaty

Jestem przekonany, że zajęcia jogi, rozciągania i mobilności ciała staną się jeszcze bardziej popularne w 2018 roku. Skutki siedzącego trybu życia odczujemy bardzo szybko, jeśli jeszcze ich nie odczuliśmy. Rozciąganie i podobne ćwiczenia będą zalecane w celu złagodzenia bólu pleców, napięcia szyi i bólu bioder. Być może wyzwania ze szpagatem i kształtowanie dużej elastyczności i gibkości ciała znów będą w modzie.

#IntuicyjnaDietai więcej luźnych spodni.

Powoli ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, co ja i Ty, czytelnicy tego bloga, wiemy od lat: diety cud nie działają. Słuchanie swojego ciała, znajomość jego fizjologii i przestrzeganie bilansu kalorycznego jest tym, co działa. Obserwując trendy za oceanem uważam, że w przyszłości popularne staną się diety intuicyjne. Diety te nie liczą kalorii i opierają się na słuchaniu swojego ciała. Ten trend może nie jest tak popularny w Polsce jak w USA, ale szybko się tam rozwija.

# Fitness online nadal będzie super trendem

Nie ma wątpliwości, że ten rok będzie zdominowany przez fitness online. Widzę coraz więcej osób biorących udział w treningach online, ale także w domu. Nie jest to zaskakujące. Trening online, podobnie jak w domu, może być świetnym treningiem.

Na moim kanale YouTube można znaleźć ponad sto różnych treningów. ??? Możesz mnie znaleźć TUTAJ.

# "Moda na zdrowie psychiczne" - medytacja, relaks offline, szanowanie swojego umysłu

W ciągu ostatnich dwóch do trzech dekad zaobserwowaliśmy większy poziom otwartości w odniesieniu do kwestii zdrowia psychicznego.

Myślę, że zaczniemy bardziej dbać o nasze zdrowie psychiczne, podczas gdy wciąż jesteśmy pod wpływem stresu i żyjemy w środku pandemii. Myślę, że w tym roku skupimy się na medytacji, wakacjach offline i asertywności. Wiesz co jeszcze? Świetnie sobie radzisz.

# Treningi na świeżym powietrzu - chodzenie, bieganie i jazda na rowerze

Obecna sytuacja na świecie jest również czynnikiem - im mniej czasu musimy spędzać na świeżym powietrzu, tym bardziej będzie nas do tego ciągnęło. Nie zdziwię się, jeśli zobaczymy wysyp nowych biegaczy (i to jest świetne! Na wiosnę nie zdziwię się, jeśli pojawi się wysyp nowych biegaczy (i świetnie!

# Sprzęt fitness stanie się bardziej popularny

Im więcej ćwiczymy we własnych domach, tym bardziej chcemy dodać sprzęt do naszej domowej siłowni. Wyposażenie domu w sprzęt jest bardziej popularne niż kiedykolwiek wcześniej. Myślę, że znaczenie zegarków sportowych wzrośnie. Coraz więcej osób będzie zainteresowanych korzystaniem z opasek na nadgarstek, aby kontrolować swój trening, sen i zdrowie.

Zdjęcie autorstwa Fotografia dla biznesu Agata

MatulkaA JAK MYŚLISZ?

Rok 2021 nie zapowiada się na bardziej normalny niż rok 2020 (a szkoda), ale jestem pewna, że będzie to ostatni zakręt przed powrotem do normalności. Jestem ciekaw jakie Wy macie przewidywania na ten rok. Może coś jeszcze zyskuje na popularności, a ja to zupełnie przegapiłem? Jestem ciekaw, jakie są wasze przewidywania w komentarzach. W przyszłym roku możemy porównać notatki i zobaczyć, kto miał rację!

17 czerwca 2023 Dieta i trening