Ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa - Pożegnaj się z bólem pleców

5 stycznia 2023 Ćwiczenia aerobowe

Czy wiesz, że jeśli każdego dnia poświęcisz zaledwie kilka minut na wzmocnienie kręgosłupa, dbasz o jego prawidłowe funkcjonowanie. Dzięki temu zmniejszysz prawdopodobieństwo wystąpienia bólu pleców. Jest to ważna część naszego ciała i warto o nią dbać. Zaniedbanie kręgosłupa może prowadzić do bólu i problemów zdrowotnych przy niemal każdej czynności. Na jego objawy częściej cierpimy, jeśli spędzamy zbyt dużo czasu w jednej pozycji lub jeśli nasz poziom aktywności jest niski. Oto kilka ćwiczeń, które można wykonać w domu, aby wzmocnić ten obszar ciała.

Ćwiczenia łagodzące ból pleców

  • 1. Koci grzbiet - połóż dłonie na kolanach, a następnie wyprostuj ręce w łokciach. Ułóż ręce równolegle do ud. Palce dłoni skieruj ku sobie. Twój kręgosłup powinien być wygięty do góry. Następnie schowaj głowę między ramionami i opuść ją, unosząc głowę do góry.
  • 2. Płaskie plecy - Stań z wyprostowanymi plecami i wyciągnij proste ramiona w górę. Przez kilka sekund pozostań w tej pozycji. Następnie pochyl się do przodu, aż Twój tułów będzie równoległy do podłoża. Po kilku sekundach podnieś głowę utrzymując proste plecy.
  • 3. Ruchy głową - Stojąc lub siedząc, poruszaj głową na przemian w górę i w dół. Następnie przyciągnij głowę w kierunku klatki piersiowej. Naprzemiennie przyciągaj głowę najpierw do lewego ramienia, a potem do prawego.
  • 4. Pompka na biodrach: Połóż się na plecach i ugnij kolana w kolanach, aby umieścić stopy na ziemi. Ręce powinny być ułożone wzdłuż ciała. Napnij mięśnie pośladkowe, unieś biodra i policz do 3. Następnie opuść biodra.
  • 5. Kolana do brody - połóż się na plecach, zegnij kolana w kolanach, a następnie rękami chwyć nogi poniżej kolan. Teraz postaraj się przyciągnąć kolana w kierunku czubka głowy.

Zawsze nie spiesz się i każde ćwiczenie wykonuj dokładnie. Ważne jest, aby podczas wykonywania gimnastyki kręgosłupa być precyzyjnym. Nie liczy się ilość, ale jakość! Ważne są płynne i powolne ruchy. Nie wykonuj ćwiczenia, jeśli czujesz dyskomfort lub ból.

Rozgrzej się przed rozpoczęciem ćwiczeń.

5 stycznia 2023 Ćwiczenia aerobowe