Mój obecny plan treningowy i cele fitness

19 czerwca 2023 Dieta i trening

Nadszedł czas, aby zaktualizować moje treningi, sprawdzić, czy mam cel i wprowadzić jakieś zmiany.

Minęło sporo czasu, odkąd opublikowałem na blogu wpis z serii Fit Saturday lub Fit Month. Musiałem sprawdzić archiwum bloga, aby zobaczyć, kiedy to było. To tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że nazwy obu serii są błędne. W końcu za każdym razem, gdy przegapiłem pierwszą sobotę lub miesiąc, nie miałem już ochoty na pisanie. Moja logika potrafi mnie czasem powalić.

W każdym razie: Będę musiał wymyślić inną nazwę, żeby mnie nie ograniczała. A jeśli chcę pisać o swoich celach i planie w środku tygodnia, to mogę to robić.

MOJE TRENINGI

Od ostatniego razu nie mówiłem nic o moich celach i planach treningowych. Odkąd ukończyłem moje "wyzwanie", nie miałem żadnego celu, do którego mógłbym dążyć. (Zobaczysz w tym i w tym) Brakowało mi również motywacji.

Ogólnie nie ma w tym nic złego: Nie trzeba zawsze trenować według planu. Z drugiej strony lubię to, ale w momencie, gdy pozwalam sobie na zbyt dużą swobodę lub spontaniczność, wszystko idzie nie tak.

Jakiś czas temu usiadłem i przeprojektowałem swój plan treningowy. Teraz, gdy udało mi się go zrealizować, czuję spokój i satysfakcję. ?? ?

Joga

Chodzę na jogę dwa razy w tygodniu. Nadal korzystam z osobistego treningu, który oferuje joga i pracuję nad zakresem ruchu i mobilnością.

Rozciągamy wszystkie mięśnie i pracujemy nad górną częścią ciała, która jest napięta. Te zajęcia pozwalają mi się zrelaksować, co jest bardzo ważne w obecnej sytuacji na świecie. Tylko dlatego, że jest pandemia?

Bieganie

Planuję biegać 3 razy w tygodniu, najlepiej rano. Będę też włączać je do mini planu treningowego i zwiększać dystans lub czas. Zobaczymy. Stawiam na metodę "no-frills". Nie chodzi tylko o stworzenie "celu", chociaż bardzo mnie to motywuje jako byłego sportowca.

Rower

Rower spinningowy kupiliśmy wiosną podczas pierwszego lockdownu. Używam go co najmniej raz w tygodniu (a często częściej). Zwykle w celu zwiększenia aktywności lub interwałów w ciągu dnia. Mój plan zakłada jazdę 1-2 razy w tygodniu. Jedna z tych przejażdżek to interwały, a druga to cokolwiek chcę (w zależności od tego, jak się czuję i jakie są potrzeby). Czasami nawet tego nie robię.

Trening siłowy, ćwiczenia z masą ciała, trening z przyrządami na całe ciało

Wykonuję 2 lub 3 z tych jednostek tygodniowo. (Często wykonuję je tego samego dnia, w którym biegam lub wykonuję interwały). Dostosowuję intensywność i objętość moich treningów, aby nie były zbyt intensywne.

Ćwiczę z przyrządami i bez nich, takimi jak hantle, gumki lub duża piłka. Moje treningi można zobaczyć na stories na Instagramie - zamieszczam tam krótkie filmiki. Możesz też wejść na mój profil i kliknąć podświetlone konto "treningi w domu".

Moje cele

Jak zapewne pamiętasz, podjęłam noworoczne postanowienie, aby być najlepszą wersją siebie. Pracowałem nad tym celem przez ostatni rok! W ciągu ostatnich 1,5 miesiąca tego roku chcę kontynuować ten temat. Tak więc teraz mój plan treningowy koncentruje się na poprawie wszystkiego - mobilności, ogólnej sprawności i siły.

Chciałbym też znowu więcej tu pisać. Zawsze czuję się winny, gdy nie piszę zbyt wiele (poza publikowaniem treningów na tym blogu), ale z drugiej strony wiele się wydarzyło od początku istnienia bloga. Wtedy był to tylko pomysł.

Teraz mam kanał na YouTube, konto na Instagramie, grupę na Facebooku i bloga. Staram się tworzyć różne treści dla każdego z tych kanałów. Teraz tworzę więcej treści niż wcześniej i jestem zaskoczony, że nie mogę napisać kolejnego posta wieczorem. ??? Chciałbym wrócić do 2-3 artykułów tygodniowo.

W międzyczasie w końcu zacząłem pisać eBooka, o którym myślałem od ponad roku - o treningu domowym. Jest prosty i nieskomplikowany, więc każdy, kto go przeczyta, będzie mógł efektywnie trenować w domu i osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Codziennie rano siadam do pisania i mam nadzieję, że skończę go w ciągu kilku dni. ? ??? Czasami blokuje mnie moja ambicja, ponieważ pisanie i znalezienie odpowiednich źródeł, badań i potwierdzenie pewnych rzeczy zajmuje dużo czasu. Przynajmniej na tym etapie wiem, że jeśli zrealizuję wszystko tak jak chcę, to będzie prawdziwy fajerwerk!

Chcę też nadrobić zaległości w książkach i szkoleniach, aby poczuć się trochę świeżej, odświeżyć swoją wiedzę i nauczyć się czegoś, aby nie zostać w tyle i nadal być dobrym trenerem. Kupiłem już dwa kursy szkoleniowe, a dwa kolejne są w drodze. Chciałbym mieć więcej czasu. ?? ?

MOJA DIETA

Patrick i ja byliśmy bardzo zaangażowani w ruch #spieramgastro. ??? Współczuję tym firmom, które zostały zamknięte. ??? Czuję straszny smutek i poczucie bezradności. Przynajmniej próbujemy coś zrobić.

Możesz zobaczyć podgląd mojego dnia lub jak jem na moim kanale YouTube.

W każdą niedzielę o 17:00 nadajemy również program kulinarny na żywo. W tym tygodniu będziemy robić sajgonki, które są fit. ??? Idealne na lekką kolację lub lunch.

To wszystko co mam na dziś. Cieszę się, że w końcu mi się udało, mimo że dziś nie jest sobota ani początek nowego miesiąca! Mam również obiecane i opóźnione recenzje zegarka Polar Unite i mojego roweru spinningowego. Powinny pojawić się wkrótce na blogu? ?? ?

Jakie są Twoje plany na ten rok? Uwielbiam czytać o Twoich celach i planach w komentarzach. To mnie motywuje! Przypominam, że nasze świąteczne wyzwanie fitness rozpoczynamy jak co roku 1 grudnia! Szykuję kilka niespodzianek!

19 czerwca 2023 Dieta i trening