Ranking Carbo - TOP 4 odżywek węglowodanowych.

10 stycznia 2023 Dieta i trening

Carbo to suplement diety o charakterze węglowodanowo-składnikowym. Jest niezbędnym elementem planów dietetycznych i suplementacyjnych wielu osób, zwłaszcza tych, które potrzebują uzupełnienia energii. Węglowodany są głównym źródłem energii dla sportów siłowych i szybkościowych, a także sportów wytrzymałościowych. Jednak wysokiej jakości produkty węglowodanowe często zawierają duże ilości błonnika, co może utrudnić spożycie odpowiedniej ilości lub dodanie do wysokokalorycznej diety. Oto kilka produktów carbo, które warto polecić.

ECOMAX Carbo Energy Booster 1000 g

Klasyczne carbo o świetnym składzie i bez nietypowych form węglowodanów. Zawiera wszystkie niezbędne składniki, w tym skrobię kukurydzianą i maltodekstrynę. Maltodekstryna, średniołańcuchowy węglowodan, szybko uwalnia glukozę. Jest jednak mniej słodka niż sacharoza i mniej obciąża układ pokarmowy. Rozgałęziona struktura skrobi kukurydzianej spowalnia uwalnianie glukozy do krwi. Zapobiega to zbyt intensywnym skokom glukozy we krwi i nie obciąża tak bardzo jelit. Mile widziane jest również bezpieczne, a nawet korzystne stosowanie regulatorów kwasowości, które często występują w żywności.

EVOLITE CarbElite 1000g

Carbo jest dla tych, którzy potrzebują szybciej uzyskać energię. Głównym składnikiem jest niezawodna maltodekstryna. Dodano jednak dużą ilość dekstrozy lub glukozy. Potwierdza to również tabela wartości odżywczych, informując o 50% poziomie cukrów prostych. To carbo jest świetne do ćwiczeń, ale nie jako element codziennej suplementacji węglowodanowej.

REAL PHARM CarboOne 1000g

To ciekawe carbo jest doskonałe do ćwiczeń ze względu na bogatą zawartość węglowodanów i dodatki minerałów. W składzie znajdziesz maltodekstrynę (glukoza), dekstrozę, fruktozę oraz skrobię ryżową. Pozwala to uzyskać więcej energii w krótszym czasie i zwiększa wchłanianie. Carbo firmy Real Pharm zawiera również niezbędne elektrolity, takie jak sód i potas, magnez, wapń. Są to ważne składniki w skurczu mięśni i ogólnym funkcjonowaniu.

OLIMP Carbonox 3500 g

Olimp Carbo to suplement, który wyróżnia się na tle innych. W zależności od tego, czego oczekujesz, jego bogaty skład może być zarówno zaletą, jak i wadą. Posiada zbilansowaną kompozycję węglowodanów. Znajdziesz w nim maltodekstrynę oraz glukozę. Jest też ciekawy węglowodan o nazwie izomaltuloza. Jest to izomer dla sacharozy. Od cukru stołowego różni się jednak tym, że ma niski indeks glikemiczny i uwalnia się powoli do krwi. Eliminuje to konieczność dodawania skrobi, która może być przez niektórych trudno tolerowana. Carbonox zawiera wszystkie witaminy rozpuszczalne w wodzie, jak również niektóre witaminy rozpuszczalne w tłuszczach. Zawiera również minerały, które pomagają w zarządzaniu energią. Jednak sód i potas nie są obecne. Unikalnym dodatkiem aminokwasu argininy jest to, że zwiększa produkcję i wykorzystanie tlenu azotowego podczas ćwiczeń, hormonu, który rozszerza naczynia krwionośne.

 

 

 

10 stycznia 2023 Dieta i trening