Jakiej muzyki słuchać podczas treningu? Muzyka, która wprawia w ruch!

22 czerwca 2023 Dieta i trening

Czy jest coś, co w magiczny sposób motywuje do treningu? Tak! MUZYKA. Odpowiednia playlista niemal gwarantuje sukces. Nawet jeśli nie zmotywuje Cię do ćwiczeń, może pomóc Ci przetrwać trening.

Właśnie dlatego przygotowałem dla Ciebie playlistę ćwiczeń. Oto ona. Ta godzinna playlista zawiera spokojniejsze intro, mocną sekcję środkową i dwie piosenki na rozluźnienie. Jest idealna do rozciągania się i ochłonięcia po treningu.

Często ćwiczę z dźwiękiem. Biegam przy muzyce lub podcastach. (Te, które polecam, znajdują się poniżej) Ćwiczę również w domu, słuchając muzyki. Wprawia mnie to w odpowiedni nastrój i pomaga mi nieco bardziej się zmobilizować, nawet jeśli nie jestem szczególnie zmotywowany do ćwiczeń.

PLAYLISTA DO ĆWICZEŃ

Link do listy odtwarzania:

PODCASTY AUDIO Z ĆWICZENIAMI

Podcasty świetnie nadają się do treningu cardio. Zabierz je ze sobą, gdy biegasz, spacerujesz, jeździsz na rowerze lub korzystasz z bieżni.

Nie czułabym się sobą, gdybym nie zaczęła od "Od poniedziałku", podcastu mojego i Moniki. ?? ?

W "Od Poniedziałku" poruszamy tematy związane z fitnessem, ale też takie jak związki, zarządzanie czasem i biznes. Rozmawiamy nawet o kotach.

Można nas znaleźć na YouTube:

Możesz też posłuchać na Spotify:

I na Soundclound

Od poniedziałku

Drugim podcastem, który mogę polecić jest podcast Oli Budzyńskiej - Pani Swojego Czasu od Kuchni:

Trzecim podcastem, którego często słuchałam podczas długich wybiegań był podcast kryminalny o nazwie Kryminatorium. ??? Choć przyznam, że nie było to dla mnie zabawne, gdy biegałam sama po lesie słuchając o seryjnych mordercach.

Podcasty są lepsze niż muzyka na dłuższe treningi. Pomagają wczuć się w historię i oderwać myśli od zmęczenia lub znużenia.

Słuchanie podcastów nie sprawdzi się w przypadku regularnych treningów wideo, treningów interwałowych lub długich jednostek, ale sprawdzi się w przypadku spokojniejszych lub dłuższych jednostek. Jeśli jeszcze nie wypróbowałeś tej metody treningu, gorąco ją polecam!

Poprzednie posty z tej serii:

  • Najlepsze piosenki do ćwiczeń! [1]
  • Najlepsze piosenki do ćwiczeń! [2]
  • Najlepsze piosenki do ćwiczeń! [3]
  • Najlepsze piosenki do ćwiczeń! [4]
  • Najlepsze piosenki do ćwiczeń! [5]

22 czerwca 2023 Dieta i trening